Elektriğin G Serisi Yeni Mercedes-Benz EQG

Elektriğin G Serisi Yeni Mercedes-Benz EQG

Şüphesiz otomotiv tarihi boyunca ikonikleşmiş birkaç model arasındaki ününü her geçen gün artırmaya devam eden G Serisi sonunda elektriğe kavuşuyor. Konsept tasarımıyla Yeni EQG'ye yakından bakalım.

2024'te Yenilikler Neler?

İlk kez piyasaya çıktığı 1979 yılından bu yana değişmeyen tasarımı ve stili ile birçok insanın hayal dünyasında yer edinen G Serisi çok yakında devasa hacimlere sahip içten yanmalı motorlara elveda ediyor.

Üretimden önceki son aşamada olan Yeni Mercedes-Benz EQG geçtiğimiz günlerde tüm dünyaya tanıtıldı. Ön tarafta Yeni EQG'nin tamamen elektrikli olduğunu vurgulayan ışıklı panjuru dikkatlerden kaçmadı.

Tamamen elektrikli bir otomobil olmasından dolayı eski ruhunun kaybedilebileceği düşünülen Yeni EQG için Mercedes-Benz yetkililerinin yaptığı açıklamada Yeni EQG'nin arazi sürüşü yeteneklerinden hiçbir şey kaybetmeden dinamiklerini korumayı sürdüreceğini söyledi.

2024 yılında Mercedes-Benz EQG'nin her teker başına bir adet olmak üzere toplamda dört adet elektrikli motora sahip olacağı açıklandı.

120 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılacağı ön görülen Yeni Mercedes-Benz EQG'nin piyasadaki diğer lüks elektrikli rakipleri arasında tıpkı şu an olduğu gibi fark yaratacağını düşünüyoruz.

Motor, Şanzıman ve Performans

Yeni Mercedes-Benz EQG'nin teker başına bir adet olmak üzere dört tane elektrikli motora sahip olması onun güç ve performans konusunda ne denli güçlü olacağını bizlere haber veriyor.

Doğal olarak dört tekerden çekiş sistemine sahip olarak gelen Yeni Mercedes-Benz EQG'nin en büyük sıradışı özelliklerinin arasında iki oranlı bir şanzıman kullanılacağı açıklandı.

Yeni EQG ile sürüş sırasında maksimum konfor ve sürüş kalitesi için sofistike bir bağımsız ve süspansiyon ve sert bir arka aks bağlantılı süspansiyon sunulacak. Bununla birlikte pil yükü ve elektrikli motorların 1980 model bir kasada optimum uyum için yeni bir şasi kullanılacak.

2030 yılına kadar Mercedes-Benz filosundaki birçok otomobilin tamamen elektrikli olacağının kesinlik kazandığı günden bu yana tüm modeller birer birer elektrikli olmaya devam ediyor.

Gelecekteki Yeni Elektrikli Mercedes-Benz modellerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yazarın Makaleleri

 • Yeni Mazda MX-30

  Mazda'nın ilk elektrikli SUV modeli MX-30 2022 yılı için bir takım güncellemeler aldı. Sade bir dış ve iç tasarıma sahip ...

  Eki 20, 2021

 • Yeni Lexus LC

  İlk kez piyasaya çıkmasının üzerinden beş yıl geçmesine rağmen hala ilk günkü tazeliğini koruyan Lexus LC, 2022 yılın...

  Eki 19, 2021

 • Çip Krizi Yerli Üretimi Vurdu

  Artan döviz kuru, düşen talep ve ekonomik darboğazın hakimiyeti altındaki ülkemizde ihracat kalemlerimizden otomobil sektör...

  Eki 18, 2021

 • Yeni Mercedes-AMG GLB Serisi

  Yeni Mercedes-AMG GLB Serisi, kutu şeklindeki kaputunun altında sizi tatmin edecek yüksek beygirli motoruyla güçlü bir SUV den...

  Eki 14, 2021

 • Yeni BMW X6 M

  Coupe SUV tasarımını bizlere sevdirmeyi başaran BMW X6, sportif duyguları büyük bir SUV'da yaşamak isteyenleri kendine davet...

  Eki 13, 2021

İlgili Makaleler