309 Bin TL'lik Modifiye

BMW 320i aracıma ufak modifiyeler yaptım, G80 M3 dönüşümü öncesinde, yapılabilecek her modifiyeyi tamamladım. Toplamda güncel fiyatlarla almaya kalktığımızda 300 bin TL üzerinde maliyeti olan ufak modifiyeler. Türkiye’de bir 320i BMW G20 'ye daha önce yapılmamış tüm modifiyeler bu videoda.

BMW G20 320i aracımıza yaptığımız modifiyelere M3 dönüşümünü tamamlamadan kabaca bakalım. Otomobilimizi önce dıştan 340i'ye dönüştürdük. Aracımızı şimdi ise ilk baştan beri dillendirdiğimiz şekilde modifiye ederek M3 görünümüne kavuşturuyoruz.

Önce farlardan başladık. BMW Laser LED teknolojisiyle üretilen bu farlar piyasada ortalama 20 ila 25 bin TL civarında. Normal LED'lerden iki kat daha uzağı aydınlatıyor ve daha şık bir tasarıma sahip. Mavi detaylarıyla beraber kendini belli eden bu LED'lerin çalışma prensibi ise şöyle: Farların arka kısmına yerleştirilen mavi lazerler enerjilerini fosfor gazı içeren merceğe mikroaynalar yardımıyla iletiyor, ve beyaz ışık şeklinde ortama iletiliyor.

Bu muhteşem teknolojiden sonra ise kaput altına girişimleri başlattık ve karbon hava filtresi taktık. Dünya markalarından olan ARMA SPEED sponsorluğunda 13 bin TL değerindeki bu hava filtresini kaputun altına yerleştirdik. Açık hava filtreleri modifiyeleri otomobillerde oldukça yaygın olarak kullanılan bir modifiye parçası. Aracın hem sesini değiştiriyor hem de birkaç beygircik ekliyor. Bu açık hava filtresi ile beraber otomobile yazılım da yaptırdık ve aldığımız gücü katladık. Tabii kokusunu aldık mı bırakamadık ve devamını getirdik.

Sesi arttırmışken daha tatminkar bir şeyler olmasını düşündük ve dünyaca ünlü egzoz sistemi markası olan Army Trix sponsorluğunda istediğimiz sese kavuştuk. Spor egzoz sistemiyle beraber tam bir yarış arabasına döndük fakat ülkemizdeki kurallara uyarak egzoz sistemimizi orijinale çevirdik sadece deneme amaçlı kullandık Army Trix egzozları.

Rhino ailesi olarak mottomuz olan "ne kadar kalın girerse o kadar sığdırırız" dedik ve oldukça kalın tabanlı (255-30-20 - 275-30-20) 20 inç jantlı pabuçlarımızı arabaya taktık. Inforged marka jantlarımızı Pirelli lastikleri için ve FG Spacer sponsorluğunda aldığımız 13 mm spacerlarla arabaya oturttuk ve istediğimiz tok görüntüye kavuştuk. Tabii bu kadar güzel jantlarımızın görüntüyü tamamlaması da gerekiyordu.

Otomobili hızlandırdığımız kadar durdurmamız da önemliydi ve fren sisteminde de bir değişikliğe gittik. Koca koca jantlarımızın arasına BMW M840i aracına ait 395mm frenleri aracımıza oturttuk. Otomobili yürütmek için en önemli şeylerden biri de tekerleklerimizin araçla iletişimi. Biz de hem bunun için KW Coilover 'larımızı arabaya taktık. Hem aracı istediğimiz yüksekliğe getirme şansına eriştik hem de yol tutuşumuza katkı sağladık.

İç mekana da el etmaya başladığımızda ise dijital gösterge panelli hayalet ekran ve genişçe bir NBT ekran ile iç mekanda da doygunluğu yakaladık. Ve son olarak ise M3 dönüşümüne adımları atarak mükemmel karbon parçalar ve ufak detaylar ekledik.

  • Işıklı kapı altı ışıklandırması
  • CarboncarzUK karbon yan etekler
  • G80 M3 ısıtmalı direksiyon
  • Shifterz.ca Carbon vites kulakçıkları
  • BMW M8 / G80 M3 vites topuzu

...gibi ufak parçalardan sonra ise asıl bombayı arka far grubunu OLED Stoplar ile değiştirerek yaptık. M4 GTS ile beraber tanıtılan yaprak desenli OLED stop grubunu araca takarak Türkiye'de yine bir ilke imza attık. Bu yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyoruz ve M3 dönüşümünün devamı için YouTube kanalınımızı takipte kalmanızı öneriyoruz!

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler